Blogger’da Spam Yorumları Nasıl Engellenir?

Blogger bloglama için en güvenilir ve yaygın olarak kullanılan platformlardan biridir, ve tüm özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzü kullanımı kolay nedeniyle. Blogger, ücretsiz bir bloglama platformu, insanların günlük rutinleri paylaşmak için kullanılan bir online paylaşım merkezi olarak başlatıldı, onların sanat, bilgi, ve deneyim, birçok kullanıcı hala bunu rağmen, ama şimdi Blogger öncelikle profesyonel bloglar çalıştırmak için kullanılır ya da Web Siteleri diyebilirsiniz. Blogger, özellikle yeni başlayanlar için bir web sitesini çalıştırmak için en uygun, etkili ve en kolay platformlardan biridir. Ve tüm bu kullanımı oldukça kolay Blogger özellikleri nedeniyle. Bugün bu makalede, Blogger’ın bu tür bir özelliğinden bahsedeceğiz, bu özellik Blogger kullanıcıları için çok yararlı olduğunu düşünüyorum, ve bu özellik, spam yorumlarını engelleme özelliğidir.


Spam yorumları engellemek, blogcu, WordPress veya başka bir platformda kendi web sitesini çalıştırmak olsun, bir web sitesi olan her kullanıcı için çok yararlı bir şeydir. Spam yorumlar herhangi bir web sitesinin büyümesinde sorunlara neden olabilir, hem de bu yorumlar, web sitenizin imajını bozabilir, bu yüzden spam yorumları engellemek için çok önemli hale gelir. Bakalım spam yorumlarını nasıl engelleyebileceğiz…

Blogger’daki Spam Yorumlarını Nasıl Engelleyebiliriz?
Spam yorumlar, blogunuz veya makalenizle ilgili olmayan diğer web sitelerine bağlantılar vermiş olan yorumlar veya yanlış dilin kullanıldığı herhangi bir yorum veya şiddet yayan yorumlar gibi çeşitli türde olabilir ve bu tür spam yorumları herhangi bir makalenizin altında yayınlamadan önce silmek veya engellemek gerekir , Aksi takdirde, Google bu tür yorumların yayınlanmasında bir katkınız olduğuna inanacaktır. Bu yüzden blogunuzu mahvetmeden önce blogcular spam yorumengellemek için bu adımları izleyin …

Tarayıcınızı açın, blogger.com gidin ve Gmail Kimliği niz ve Şifreniz ile oturum açın.
Şimdi sol üstten, aşağı ok simgesine tıklayarak güncelleştirmek istediğiniz blogu seçin.
Güncellemek istediğiniz blogu açtıktan sonra sol taraftaki menüden “Ayarlar” seçeneğini belirleyin.
Ayarlar seçeneğinden “Gönderiler, yorumlar ve paylaşım” seçeneğini belirleyin.
Şimdi seçmek için birkaç seçenek alacak yeni bir sayfa açılacak, yorum bölümü altında alacağınız ilk seçenek “Yorum Konumu” olacak, değiştirmeyin, “Gömülü tutun.”
Orada olsun ikinci seçenek olacak “Kim Yorum yapabilirim?” Bu seçenek için “Google Hesabı olan kullanıcılar” seçeneğini belirleyin. Bu anonim yorumlar dan blogunuzu kaydeder.
Orada alacağınız üçüncü seçenek “Yorum Moderasyonu” olacak, bunun için “Her zaman” seçeneğini seçin. “Her zaman” seçeneğini seçtikten sonra blogger, e-posta kimliğinizi girmenizi isteyecektir, bu nedenle bu blogger hesabını oluşturmak için kullandığınız Gmail kimliğinizi girin.
Yukarıdaki eylem, insanların makaleniz altında yorumları hakkında anında onay almalarını kısıtlamanıza yardımcı olacaktır. Yani, bir kişi makalelerinizden herhangi biri hakkında yorum yaptığında, yorum ilk olarak onay için size gelecektir ve yalnızca siz onayladığınızda yayınlanacaktır. Böylece kimse blogunuzda herhangi bir spam yorum göndermek mümkün olacak.
Dördüncü seçenek “Sözcük doğrulamasını göster” olacak, değiştirmeyin, “Evet” olarak kalacaktır.
Beşinci ve son seçenek “Yorum Formu İletisi” olacaktır, bu seçenekle yorum kutusunun üst kısmında görünecek bir ileti ayarlayabilirsiniz, böylece her kullanıcı yorum yapmadan önce bu mesajı okuyabilir.
Ve sonunda, kaydet ayarları seçeneğini tıklatmayı unutmayın, aksi takdirde, tüm işlemi yeniden gözden geçirmeniz gerekir. Böylece, makalenizi mahvetmeden önce blogger’daki spam yorumlarını bu şekilde engelleyebilirsiniz. Şimdi birçok kişi birisi zaten blogumuzda spam yorum yapmış böyle bir durumda ne yapacağını düşünüyor olabilir? o zaman spam yorumlarını nasıl engelleyebiliriz? Yani böyle bir durumda, sadece bir şey yapabilir, en kısa sürede bu yorum tamamen silmek ve o tekrar makalelerin herhangi bir yorum asla böylece hemen bu kullanıcı engellemek.

Şimdi burada bir soru ortaya çıkıyor, muhtemelen hiç kimse düşünemez ve bu, 7. ve nerede onları onaylayabilirsiniz? Bilmiyorum Bu yüzden yorumları gözden geçirebilirsiniz nereden görelim …

Yorumları Nerede İnceleyebilirsiniz
Çok fazla yapmak zorunda değilsiniz yorumları gözden geçirmek için yapmanız gereken tek şey, yan menüden “yorumlar” seçeneğine tıklayın ve tüm yorumları orada alırsınız. Orada tüm yorumları okuyabilir ve aynı zamanda oradan yorum onaylayabilir ve herhangi bir spam yorum bulursanız da doğrudan oradan bu spam yorum silebilir.

Ayrıca Okuyun:- Ne Seni Virüs Love & Nasıl Yayıldı

Umarım, şimdi nasıl blogger spam yorum engelleyebilir biliyorum, ama yine de, eğer yorum bölümünde sorabilirsiniz herhangi bir soru veya karışıklık varsa, biz kesinlikle size yardımcı olmaya çalışacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *