Epic Games, PlayStation 5’te çalışan Unreal Engine 5’i tanıttı

Microsoft ve aynı zamanda Sony aslında zaten kendi özel yeni nesil pc oyun konsolları ile ilgili vızıltı oluşturmaya başladı, ama şimdiye kadar, biz aslında bizi şaşırtıyor bir şey görmedim. Tüm bunlar, en popüler oyun şirketinden biri olan Epic Games’in bugün unreal engine 5’i tanıtmasıyla değişti, şirketin video oyun motorunun tekrarını takip etmesi ve Sony’nin yeni nesil konsolu Playstation 5’te çalışan olağanüstü bir deneme sürümü. Epic Games ekibine göre, yeni nesil motorun amacı, fiskelerde görülen CG (bilgisayar grafikleri) ile aynı düzeyde fotogerçekçilik sunmaktır. Aynı şekilde, geometrik bilgi üst düzey ve mantıklı aydınlatma için dinamik dünya çapında aydınlatma için, Nanite ve Lumen adlı yepyeni motorun bir parçası olarak iki yeni çekirdek yenilikler sundu.

Nanit, film kalitesinde kaynak resminin motora aktarılmasına ve gerçek zamanlı olarak ölçeklendirilebilen sanallaştırılmış bir mikro çokgen geometrisidir. Basitçe söylemek gerekirse, herhangi bir sahne için artık hiçbir bellek veya çokgen sayısı kısıtlamaları vardır, hangi sırayla dokular nesneleri çok ana hatlarıyla görünmesi için çok sayıda milyon ve hatta çokgenler milyarlarca kullanmak için bir programcı etkinleştirebilirsiniz.

Diğer tarafta Lumen dinamik herhangi bir ışığa tepki meydan izin veren bir ışık modern teknoloji, ve aynı zamanda makul eğer ışık ayarlamaları kaynağı ayarlamak. Bununla birlikte, programcılar her şey gerçek zamanlı olarak gerçekleşir gibi ışık haritaları kullanarak sorun zorunda kalmaz. Unreal Engine 5 kesinlikle Bozukluğu fizik motoru, Niagara VFX, kıvrım reverb ve aynı zamanda Ambisonics Epic render kullanmaya devam edecektir.

Unreal Engine 5, PlayStation 5 ve Xbox Collection X gibi yeni nesil konsolların verimliliğini kullanmakla ilgili her şeydir. Konsolları yardım vahşi çözünürlükler ve aynı zamanda çerçeve oranları, henüz Epic Games CEO’su Tim Sweeney en yeni donanım veri depolama alanı yönetir nasıl ilgili kadar ateş oldu, o iddia bir şey kesinlikle neden olacak “modern performans” herhangi bir video oyun bilgisayar daha iyi

Aşağıda belirtilen videoda da görebileceğiniz gibi, modern teknoloji, özellikle arka plan görünümleri içeriyorsa, çarpıcı bilgi dereceleri sağlar. Dokuz dakikalık deneme Brian Karis, Video Teknik Danışmanı ve Jerome Platteaux, Benzersiz Projeler Sanat Direktörü, denemenin teknik yönleri ile bizi alarak vardır.Erken bir aşamada UE5 ile hızlı hedefi kesinlikle tasarımcıların her yerde var olabilir bütünsel ürünler olarak video oyunları düşünmeye başlamak yardımcı olmak olacaktır, akıllı cihazlar high-end pc oyun PC’ler için tüm yol. İçerik ölçeklenebilirlik içerik sorununu bu nesilden kaldırmaya çalışıyoruz.” Ayrıca “demo, çokgenlerin tek tek piksel boyutuna küçüldüğünde ne olduğunun temsilidir.” diye de ekledi. Bu, daha yüksek çözünürlüklü bir monitör elde edene veya 8K veya 16K gelene kadar alabileceğiniz tüm ayrıntılardır.” diyor. Yeni yükseltme aynı şekilde daha fazla bağlantı itmek, geliştiriciler in online oyun kaldıraç çeşitli platformlar yapmak için yardımcı olabilir araç setleri ile kat epic Online Services getirerek, mobil bağlantı, konsol yanı sıra bilgisayar, Fortnite olduğu gibi. Mevcut Unreal Engine 4.25 zaten yaklaşan Sony PlayStation 5 ve aynı zamanda Microsoft Xbox Collection X oyun konsolları destekler. Unreal Engine 5 sadece önümüzdeki yılın başlarında bir önizleme olarak dışarı olacak ve kesinlikle tamamen geç 2021 yılında açılacak, mevcut gen konsolları ile birlikte yeni nesil desteği ile, bilgisayarlar, Mac, iPhone, yanı sıra Android cihazlar.Epic Games, büyük yükseltmenin piyasaya sürülmesiyle birlikte, unreal Engine 5’ten ve Xbox Series X’te bir lansman başlığı olacak olan Fortnite’in aslında bu oyunu paylaştı. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *