iPhone’da Ekranı Nasıl Kaydedebiliriz?

iPhone’da Ekranı Nasıl Kaydedebiliriz?

Nasıl iPhone’da ekran kaydetmek için, şimdi ne kadar özel ve iPhone’da kayıt ekranı hakkında yeni olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, biz uzun bir süre için yapıyoruz ve bunun için kolay kullanımlı bir uygulama var. Ama hayır, iPhone’unuzun ekranını kaydetmek için üçüncü taraf bir uygulamadan yardım almanız gereken eski yöntemden bahsetmiyorum, ama yöntem için, bahsettiğim yöntem için, üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız olmayacak.

Ekran kaydı bu dahili özelliği uzun bir süre için iPhone’da kullanılabilir olmasına rağmen, ama Ayarlar girerek etkin olması gerekir, ve sonra sadece kullanılabilir, bu yüzden hala birçok kişi bu özelliğin farkında değildir. Peki, iPhone’da ekran kaydını nasıl etkinleştirebiliriz? Ekranı iPhone’da nasıl kaydedebiliriz?

iPhone’da Ekran Kayıt Özelliği Nasıl Etkinleştirilir?

Bu nedenle iPhone’unuzda ekran kayıt özelliğini etkinleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin…

iPhone’unuzda ayarlar seçeneğini açın ve ardından “Denetim Merkezi” seçeneğini bulun ve tıklayın” seçeneğini tıklayın ve “Denetimleri Özelleştir” seçeneğini tıklayın.

“Denetimleri Özelleştir” seçeneğinde, “Ekran Kaydı” seçeneğini bulun, ancak dahil edilen bölümde yoksa yeşil deki yeşil simgeye dokunun. Ve sonra “Ekle” bölümüne taşınır.

Şimdi Ekran Kaydı simgesi, iPhone ekranının alt kısmından yukarı yada iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max veya iPhone XR gibi yeni iPhone’larda sağ üst kenardan aşağı çekerek kolayca kullanabileceğiniz Kontrol Merkezinizde görünmelidir.

Yani ekran kayıt özelliği artık etkin, şimdi kaydı başlatalım.

Ekranı iPhone’unuzda kaydetmek için aşağıdaki adımları izleyin…

Bu nedenle öncelikle iPhone cihazınıza kaydetmek istediğiniz ekrana gidin.

Şimdi iPhone ekranınızı aşağıdan yukarıya kaydırArak iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max veya iPhone XR gibi yeni iPhone’larınız varsa, ekranın sağ üst kenarından aşağı yaslanırsanız, iPhone’unuzun kontrol merkezini açar.

Kontrol merkezinde, kayıt düğmesini göreceksiniz, bu nedenle üzerine tıklayın.

Kayıt düğmesine tıkladığınızda, üç saniyelik bir geri sayım başlar.

Üç saniye sonra, kayıt düğmesi kırmızıya dönüşecek ve ekran kayıt işlemi başlayacak, ekranınızda çalışan her şey, hangi sekmeleri açarsanız açın, video iPhone’unuzda yaptığınız her şeyi görürsünüz kaydediliyor.

Bu özellik, Kontrol Merkezi’ni kapatsanız bile iPhone ekranınızı sürekli olarak kaydeder ve kaydın sol üst köşede gösterilen kayıt süresi yle başladığını inceleyebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, ekranın sol üst kısmındaki kırmızı zaman (kayıt süresi) göstergesine tıklayarak kaydı kolayca durdurabilir ve ardından “Dur”a tıklayabilirsiniz.

Kaydınıza ses vermek istiyorsanız, kayıt düğmesine tıklamak yerine tıkladığımız 4. Ekran Kaydı seçeneklerini açar, ardından mikrofon simgesine tıklar ve mikrofon seçeneğini açar ve kayıt başlat’a tıklayın.

IPhone’umda Kaydedilen Ekranı Nerede Bulabilirim?

iPhone’unuzdaki ekran kaydını durdurduktan sonra, kaydedilmiş ekran videonuzu bildirim çubuğuna tıklayıp izleyebileceğiniz bir yerden alırsınız. Telefonunuzun deposunda veya galerisinde açmak isterseniz, Kamera Rulosu seçeneğiyle edinebilirsiniz.

Ekran Kayıt Videosu Nasıl Edinilir?

Kaydedilmiş videonuzu mükemmel bir başlangıç veya bitiş elde etmek için kırpmak gibi düzenlemeyapmak istiyorsanız, bunu kolayca yapabilir ve orijinal videoyu etkilemeyecek ancak videonuzun yeni düzenlenmiş bir sürümünü verecek yeni bir klip olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için, bu basit adımları izleyin …

Fotoğraflar uygulamasındavideoyu bulun ve üzerine tıklayın ve sağ üst köşedeki edit seçeneğini seçin.

Şimdi ekran önünüzde açılacak. Kaydedilen videonuzun altında bir kaydırıcı çubuğunun görüneceği yer. Kaydırıcının her iki ucunda, video karenizi kare kare düzenlemenize olanak tanıyan geçiş çubukları vardır.

Bu Sürükleme’den sonra, ekran kaydınızın başına veya sonunda ayarlamalar yapmak için geçiş çubukları.

Düzenlemenin doğru şekilde tamamlandığından kesinlikle emin olduğunuzda ,”Bitti” seçeneğini tıklayın ve “Yeni Klip Olarak Kaydet”e tıklamayı unutmayın.

Ayrıca Oku: Ay’a bir silah ateş miyim? Peki evet çıkarsa kurşuna ne olacak?

Böylece herhangi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmadan iPhone’da ekranı bu şekilde kaydedebilirsiniz. Umarım, şimdi nasıl iPhone ekran kaydetmek için yanı sıra nasıl bu özelliği etkinleştirmek ve kaydedilen video, hala eğer herhangi bir soru ve kafa karışıklığı bu konuda bu konuda bize sorabilirsiniz, farkında olabilir.

İlGİlİ KONULAR:GİzLİ IPHONE ÖZELLİkLerİ EKRAN WHATSAPPNIN NASIL KAYDEDİlMeSİnE GEREKLİ TEKNİk IPHONEIPHONE ÖZELLİkLerİKAYDEDİlME EKRAN KAYIT ÖZELLİğİ WHATSAP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *