Resimden Metin Nasıl Kopyalenir?

Resimden Metin Nasıl Kopyalenir?

Hiç bir mesaj ya da kimseye önemli bir not göndermek zorunda oldu, ama görüntü formatında bu not veya mesaj var, bu oldu, değil mi? Genelde hepimizde olur. Yani genellikle böyle bir durumda ne yaparız, bu gibi durumlarda, ya bu resmi doğrudan göndeririz, ya da o resimde yazılı metni yazıp başka bir kişiye göndeririz. Görüntüde sadece birkaç kelime varsa kelime yazarken çok fazla sorun hissetmeyiz ama görüntüde bu kadar çok kelime varsa, o zaman bu durumda yazmakta zorlanıyoruz ve zaman da boşa gidiyor. Peki bu gibi durumlarda ne yapmalıyız, bir çözüm var mı? Resimlerdeki metinleri kopyalayabilir miyiz? Yani cevap evet, evet biz resimlerden metin kopyalayabilirsiniz, nasıl görelim …

Resimlerdeki Metni Nasıl Kopyalayabiliriz?

Yani resimlerden metin kopyalamak için iki farklı yolu vardır ve seçtiğiniz herhangi birini kullanabilirsiniz.

Web’i kullanarak resimlerden metin kopyalayın.

Uygulamaları kullanarak resimlerdeki metni kopyalayın.

Web’i kullanarak resimlerdeki metni nasıl kopyalayabilirsiniz?

Herhangi bir resimden metin kopyalayabilirsiniz internet üzerinde pek çok web sitesi vardır. Ve tüm bu web sitelerinden beni çok etkiledi biri küçük SEO araçlarıdır. Diğer SEO seçenekleri çok ile, bu web sitesi çok kolay kullanımlı bir araçtır OCR teknolojisi, dayalı Metin Dönüştürücü bir Görüntü sağlar. Bu yüzden nasıl küçük SEO aracı ile görüntüden metin kopyalayabilirsiniz görelim …

Küçük Seo Aracını Kullanarak Resimlerden Metni Nasıl Kopyalayabilirsiniz?

Yani ben küçük SEO aracı web sitesinin Metin Dönüştürücü aracı Görüntü yukarıda belirtildiği gibi kullanımı çok kolay ve kullanıcı dostu araç, ve dönüştürebilir ve bu basit adımları izleyerek bu araçtan kolayca görüntülerden metin kopyalamak …..

Tarayıcınızı açın ve Küçük Seo Aracı’nın web sayfasını ziyaret edin.

Web sayfasını açtıktan sonra, metinle ilgili tüm araçları bulacağınız bir Metin İçerik Araçları köşesi alırsınız ve bunlardan biri Text Converter’a resim verir, bu yüzden üzerine tıklayın.

Eğer bu aracı bulmak için herhangi bir sorun alırsanız, bu yüzden sadece buraya tıklayın ve bu sayfaya yönlendirecektir.

Şimdi metin kopyalamak istediğiniz resmi seçmek için orada iki seçenek alırsınız, ilk, varsa resmin URL’sini girin, ikinci cihazınızın depolama veya google drive ve Dropbox görüntü seçin.

Resmi seçtikten sonra ekranınızı aşağı kaydırın ve dönüştür seçeneğine tıklayın.

Şimdi birkaç saniye bekledikten sonra sonuçlar sütununda seçtiğiniz resimden metin alırsınız. Metni buradan kopyalayıp her yere yapıştırabilirsiniz.

Böylece, üçüncü taraf uygulamaları kullanmadan resimlerdeki metni bu şekilde dönüştürebilir ve kopyalayabilirsiniz. Şimdi uygulamaları kullanarak resimlerdeki metni nasıl kopyalayabildiğinizi görelim.

Uygulamaları kullanarak resimlerdeki metni nasıl kopyalayabilirsiniz?

Web siteleri gibi, resimlerden metin kopyalayabilirsiniz yardım çok sayıda üçüncü taraf uygulamalar da vardır. Ve tüm bu uygulamalar arasında, ben sadece en iyi ve kullanımı kolay olduğunu düşünüyorum burada sadece bir uygulamanın ayrıntılarını paylaşıyorum. Burada bahsettiğimiz uygulama Metin Perisi uygulaması. Bakalım Metin Perisi uygulamasını kullanarak resimlerdeki metni nasıl kopyalayabilirsin…

Metin Peri uygulamasını kullanarak Resimlerden Metin Kopyalama metnini nasıl kullanabilirsiniz?

Web sitesi gibi, bu uygulama da OCR teknolojisine dayanmaktadır ve bu uygulamayı kullanarak resimlerden metin kopyalamak çok kolaydır ve bu basit adımları izleyerek yapabilirsiniz …

Android cep telefonunuzda play store’u açın ve Text Fairy uygulamasını arayın, ardından indirin ve yükleyin.

Şimdi uygulamayı açın ve cihazınızdaki medya, fotoğraf ve dosyalara erişmesine izin verin.

Bundan sonra, görüntüyü seçmek için iki seçenek alırsınız, ilk olarak cihazınızın depolama sından görüntüyü seçin ve ikinci tıklama görüntüsü ve taramaya.

Şimdi resmi seçtikten sonra, dili seçin, tarayın istiyorum.

Dili seçtikten sonra, metin tanıma başlat düğmesine tıklayın, bu görüntü tarama işlemi başlayacaktır.

Birkaç dakika bekledikten sonra, metni düz metin düzeninde alırsınız. Artık metni kopyalayabilir, paylaşabilir ve PDF olarak da kaydedebilirsiniz.

Ayrıca Okuyun:- Windows Sistemi Linux Bash Shell nasıl alın

Böylece, bir üçüncü taraf uygulamasını kullanarak resimlerdeki metni bu şekilde kopyalayabilirsiniz. Umarım, şimdi nasıl her iki yolu kullanarak görüntülerden metin kopyalayabilirsiniz anlıyoruz. Ama yine de, bu konu ile ilgili sorularınız varsa bu yüzden yorum bölümünde bize sorabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *