Truecaller Hesabınızı Nasıl Tamamen Silebilirsiniz?

Truecaller Hesabınızı Nasıl Tamamen Silebilirsiniz?

2009 yılında yayımlanan Truecaller uygulaması şimdi çok yaygın çalışıyor. Şu anda, 250 milyondan fazla kişi bu uygulamayı kullanıyor. Online telefon dizini olarak çalışan Truecaller uygulaması, aslında bize spam aramaları ve sahte aramaları tanımlamak için yardımcı olan çok yararlı bir uygulama. Truecaller yardımıyla, bir çağrı aldığınız veya kimin numarasının bu olduğunu ve spam arama veya sahte arama olup olmadığını bilmeniz için bir mesaj aldığınız her cep telefonu numarasının bilgilerini alabilirsiniz. Buna ek olarak, gerçek arayan uygulaması yardımıyla başka bir numaranın ayrıntılarını alabilirsiniz. Bu çok yararlı bir uygulama olmasına rağmen, ama birçok kişi hala kullanmak istemiyorum ya da şu anda kullanıyoruz, onlar da kapatmak istiyorum ve bunun arkasındaki ana nedeni Gizlilik.

Bu uygulama bir yandan spam bizi korurken, diğer yandan, çok büyük bir gizlilik sorunu olan iletişim bilgileri, kişisel mesajlar, arama günlükleri, vb gibi kendi kişisel verileri izler. Ancak Birçok kişi buna uyum, ancak bazı insanlar için, gizlilik en önemli, ve bu yüzden Truecaller kullanmayın, ve eğer bir nedenle o zaman daha sonra truecaller tüm bilgilerini silmek. Eğer siz de onlardan biriyseniz, gizliliğin en önemli olduğu kişilerseniz Truecaller hesabınızı da tamamen silebilirsiniz. Truecaller hesabınızı nasıl tamamen silebileceğinizi görelim…

Truecaller Hesabınızı Nasıl Tamamen Silebilirsiniz?

Süreç çok zor olmasa da, ama yine de insanların çoğu tam ve tam süreci bilmiyorum. Ama burada sizinle tam işleme paylaşıyorum endişelenmeyin, böylece herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmadan tamamen Truecaller hesabı silebilirsiniz. Truecaller hesabınızı silmek için bu adımları tamamen izleyin…

Android akıllı telefonunuzda ve iOS akıllı telefonunuzda Truecaller uygulamasını açın ve ardından uygulamanın ayarlarını açın.

Şimdi ayarlar seçenekleri altında, “Gizlilik Merkezi” adlı bir seçenek bulacaksınız, açın.

Gizlilik merkezi seçeneğinde, en alta gidin ve “Devre dışı bırak” seçeneğini seçin ve evet’e dokunarak yeniden onaylayın.

Yani ilk düzey tamamlandı, yukarıdaki işlem gerçek arayan hesabınızı devre dışı bırakır ama yine de, bilgileriniz orada kaydedilir ve hala, diğer kullanıcılar Truecaller üzerinde cep telefonu numaranızı arayabilir ve sizin hakkında bilgi bulabilirsiniz. Truecaller hesabınızı tamamen silmek için birkaç adımı da takip etmeniz yeterlidir…

Şimdi Truecaller uygulamasından hesabınızı devre dışı ettikten sonra, şimdi uygulamayı kapatın ve web tarayıcısını açın ve Truecaller’ın Listeyi Bırakma Sayfası’nı ziyaret edin.

Liste açma sayfasında, önce ülkenizi seçin ve ardından mobil no.’unuzu (ülke koduyla) girin ve hangikişinin Truecaller hesabını tamamen silmek istediğinizi girin.

Şimdi CAPTCHA kodunu doğrulayın ve “Listelenmemiş Telefon Numarası” seçeneğine dokunun, o kadar.

İşiniz burada tamamlandı, şimdi 24 saat bekleyin, çünkü Truecaller’ın telefonunuzun no listesini çıkarması 24 saat sürebilir. ve Truecaller hesabınızı tamamen silin.

Truecaller Hesabı silmek için yararlı bir anlaşma mı

Bu bir truecaller hesabı silme yararlı hareket ya da değil ve benim görüşüme göre, bu konuda herhangi bir karara ulaşmak mümkün değildir yargılamak zordur, bazı insanlar için yararlı ve diğer tarafta bazı insanlar aptalca bir hareket diyecekler, çünkü. Bir truecaller hesabını silmesi yalnızca önceliklere bağlı olduğundan, kimsenin yanıldığını kanıtlayamazsınız. Bu kadar çok spam aramave sahte arama aldığınız bir ülkede veya yerde yaşıyorsanız, bu uygulamayı kullanmak istersiniz, ancak spam aramalarının nadir olduğu bir yerde yaşıyorsanız veya gizlilik konusunda endişe duyan bir kişiyseniz bu uygulamayı kesinlikle kullanmak istin. Bu nedenle, bu uygulamayı kullanmak veya Truecaller uygulamanızı tamamen silmek istediğiniz size ve önceliklerinize bağlıdır.

Bunun dışında, truecaller henüz gizlilik ile ilgili herhangi bir büyük sorun karşı karşıya olmamıştır, o zaman bu uygulamayı kullanarak yanlış bir karar olmayacağını söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *